ODWOŁANIE wszystkich tegorocznych turnusów Sarepty

Drodzy Sareptianie oraz Rodzice,

Ostatnie dni były dla członków Bractwa Sarepta czasem intensywnych konsultacji oraz analizowania rozporządzeń wydanych przez GIS odnośnie organizacji letnich wypoczynków. Poprosiliśmy również Was o wyrażenie swojej opinii i bardzo dziękujemy za Wasze odpowiedzi. Pytaliśmy także przedstawicieli Powiatowych Sanitarnych Inspekcji w Sanoku oraz Gorlicach. Rozmawialiśmy z Pracownikami Kuratoriów Oświaty oraz Medykami.

We wtorek (09.06) tegoroczni prowadzący turnusy oraz członkowie Zarządu przeprowadzili wideokonferencję w czasie, której z bólem podjęliśmy trudną decyzję o ODWOŁANIU wszystkich tegorocznych turnusów Sarepty. Zdajemy sobie sprawę, że dla wielu z Was jest to przykra wiadomość, my również ubolewamy z tego powodu jednak Wasze zdrowie i bezpieczeństwo, w tak trudnej do przewidzenia sytuacji, są dla nas priorytetem. W trosce o wspólne dobro oraz poczuciu odpowiedzialności za młodych ludzi powierzanych naszej opiece podjęliśmy tę trudną decyzję. Byliśmy gotowi spełnić wszystkie zalecenia odpowiednich służb ale nie godzimy się na ewentualne ryzyko infekcji, którego nie można wykluczyć.

Mamy nadzieję, że przyjmiecie tą informację ze zrozumieniem a Wasze wakacje będą udane. Wszyscy mamy nadzieję, że do przyszłorocznych turnusów sytuacja zostanie opanowana i znów będziemy mogli się spotkać latem w Komańczy i Nowicy. Emocje, które towarzyszą informacji o odwołaniu turnusów można porównać do tego co odczuwała Wdowa z Sarepty podczas kryzysu jakim był wtedy głód. Jednak dzięki wizycie Eliasza i Bożemu Błogosławieństwu dzban z oliwą i naczynie z mąką się nie wyczerpało. My również wierzymy, że Bóg przez wstawiennictwo naszego patrona Eliasza da nam siłę, abyśmy przetrwali ten czas i za rok spotkali się jeszcze bardziej umocnieni.

W imieniu Bractwa Sarepta

oraz wszystkich Prowadzących

mitrat Jan Pipka