I SPOTKANIE Z RZEŹBĄ W DREWNIE – NOWICA 2017

Miejsce:  Nowica 24
Data:  poniedziałek, Lipiec 31, 2017 – 10:15 do wtorek, Sierpień 8, 2017 – 18:15
Kontakt: Tel.: 609 702 262

     Zapraszamy na I Spotkanie z rzeźbą w drewnie, które odbędzie się w Nowicy, w dniach od 31.07 – 08. 08. Spotkanie to forma warsztatów podczas której nauczysz się pracy w drewnie, poszukiwania formy, obserwacji światła i przestrzeni. Pomocą będzie prezentacja, na samym początku warsztatów, która przybliży tematy związane z kompozycją rzeźbiarską, rytmem w przestrzeni, rozłożeniem ciężarów, kontrastów, relacji między masą / materiałem / a przestrzenią / powietrzem/, pojęciem skali w rzeźbie i oddziaływaniu na otoczenie.

Bardzo mile widziane własne pomysły na rzeźbę. Zanim przejdziemy do pracy w materiale wykonamy małe modele z gliny i omówimy wszystkie zagadnienia. Pomozemy dobrać drewno. Można zrealizować rzeźbę przestrzenną jak i płaskorzeźbę. Dodatkowo będziemy realizować drugi projekt, który będzie polegał na wykonaniu wspólnej pracy rzeźbiarskiej i zostanie na stałe  w Nowicy. Własne rzeźby, które powstaną podczas spotkania, będzie można wziąć ze sobą.

Jeżeli kochasz przyrodę, potrzebujesz oderwać się od codzienności, obcować ze sztuką i doświadczyć tego z czym na codzień nie masz do czynienia, to jest dla Ciebie. Praca w drewnie jest bardzo specyficzna, „wciąga” i motywuje do pracy, a chęć wydobycia formy z kawałka drewna staje się najważniejsza. Dlatego daj się wciągnąć i przybywaj…

Zapraszamy również studentów kierunków artystycznych, jak i uczniów szkół plastycznych, którzy wcześniej nie pracowali w drewnie. Będzie to nowe doświadczenie, które warto podjąć.

Do dyspozycji będą narzędzia ręczne i mechaniczne. Klocki drewna, małe i duże jak i płaskie deski.

Spotkamy się też przy ognisku, będzie to wspaniała okazja do spotkania rzeźbiarzy, którzy na codzień zajmują się rzeźbą.

Cena noclegu z wyżywieniem = 55 zł. Koszt materiałów, narzędzi i artysty opiekuna = 100 zł., za dzień. Zapraszamy osoby pełnoletnie ze względu na narzędzia jakimi będziemy się posługiwać podczas pracy. W przypadku osób niepełnoletnich istnieje możliwość przyjazdu z opiekunem. Prosimy o wcześniejszą rezerwację miejsc, poprzez wypełnienie i przesłanie formularza zgłoszeniowego, ze względu na ograniczoną liczbę miejsc.

   Opieka artystyczna: Anna Horoszko.

Zapisy na turnus na stronie: http://zajacdesign.pl